TRON nasıl kullanılabilir ve istismar edilebilir?


TRON web, bazı uzmanların genellikle üçüncü web veya web 3.0 olarak adlandırdığı büyüyen bir platformdur. Göründüğü gibi, web 3.0, insanların internete erişmesine yardımcı olmak için giden ve merkezi olmayan bir ağ olarak tasarlanmıştır. Dotcom (.com) döneminde internet kullanımının merkeziyetçi temelinden saptığı görülmüştür. Cambridge Analytica gibi sosyal medya platformları, internet kullanıcılarının verilerinden para kazanarak internetin sağladığı platformda büyüdüklerinde fark edildi. Ancak web 3.0’ın piyasaya sürülmesiyle, TRON ağı, kullanıcıların bu gizliliği yeniden kazanmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda verileri üzerinde mutlak kontrol sağlamalarına da izin verdi.


Tron’un kripto kullanımındaki en istisnai başarısı, dijital ve eğlence içerik oluşturucularına içeriklerini oluşturma konusunda küresel özerklik ve haklar vermekti. Tron kripto para biriminin en önemli özelliklerinden biri, internetin kişisel verilerinizin sizin gözetiminiz altında olması ve ifşa edilip edilemeyeceğine dair seçeneğinizin olmasıdır; Verilerinizden para kazanmanıza da yardımcı olur.


Tron web, geliştiriciler söz konusu olduğunda da önemlidir. Tron, akıllı sözleşmeler için farklı gelişmiş dillerin kullanımına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, geliştiricilerin açık bir yazılım tasarımı oluştururken ve oluştururken seçtikleri herhangi bir programlama dilini kullanmalarına yardımcı olur. Tron ağının bir başka faydalı yönü de, Tron web altında zaten piyasaya sürülen kripto kediciklere benzer kripto yavrularının geliştirilmesidir. Tron köpeklerinin maliyeti yaklaşık 18 dolar.

Nasıl istismar ediliyor?


Bir varlığın değeri doğru bilinmediğinde, böyle bir varlığın kötüye kullanılması neredeyse kaçınılmazdır. Ayrıca, değeri yüksek olan bazı şeyler yanlış ellere geçtiğinde veya insanlar yüksek güçlü değerli varlıklarla karşılaştıklarında, bunları kötüye kullanma eğiliminde olurlar ve bu da kötüye kullanıma yol açar. Vergi kaçakçılığı için kullanılan bitcoin gibi diğer kripto para birimleri de benzer şekilde kullanılmıştır. TRX, vergi kaçırma ve para yağmalama gibi çirkin eylemler için de kullanılabilir.

Bununla birlikte, kripto piyasasında gizlilik politikalarının ve düzenlemelerinin artması göz önüne alındığında, dolandırıcılık faaliyetlerinin meydana gelmesi önemli ölçüde azaldı. Dijital para birimlerini kullananların belirlenmesi ve doğrulanması için konseptlerin tanıtılmasıyla, Tron’un kötüye kullanımı azaldı. Bu kavramlardan biri, cüzdanların ve kripto para birimlerinin sahiplerinin, hangi platformda çalışırlarsa çalışsınlar, orijinalliklerini sağlamalarına yardımcı olan Müşterilerinizi Tanıyın Portföyüdür (KYC).

Tron’un kötüye kullanılmasının bir başka yolu da içeriden bilgi ticaretidir. İçeriden bilgi ticareti, diğer kripto para birimlerinin başına da gelir. Tron’un kurucusu Justin Sun’ın TRONIX’in içeriden bilgi ticaretine karıştığı iddiaları vardı, ancak söylenti daha sonra çürütüldü.