Litecoin Fiyatı : 2020 yılında Litecoin’in Değeri Nedir?

Litecoin’e yatırım yapmak için 2020 yılı en uygun zaman olabilir mi?

Litecoin, son yedi yıldır , piyasadaki güvenilir kripto para birimlerinden birisi. Bazı dönemlerde dalgalanmalar yaşasa da hala pazar başarısını koruyabiliyor. Coinin değerinde son birkaç yıldır azalmalar olsa da , bu düşüşler aslında Litecoin’in uzun vadeli yatırım yapmak ve kar elde etmek için daha değerli bir varlık olduğunu düşündürüyor.

Eğer Litecoin’e yatırım yapmakla ilgilenenlerdenseniz , ancak kafanızdaki soru işaretleri sizi durduruyorsa, bu yazı doğru kararı vermenize yardımcı olabilir!

Litecoin nedir? 

Derinlere dalmadan önce , Litecoinle ilgili genel bilgilere hızlıca göz atalım . 

Charlie Lee, 11 Ekim 2011’de geliştirilen başarılı bir “eşler arası kripto para birimi” olan Litecoin(LTC)’in arkasındaki isimdi . Daha önce Coinbase’de Mühendislik Direktörlüğü yapmış olan Lee, ayrıca bir dönem Google bünyesinde de çalıştı . Bitcoin ve Litecoin temelde birçok ortak prensip üzerine kuruludur. Ancak  Lee, kripto dünyasını daha erişilebilir hale getirmekle birlikte,  işlem süreleri ve büyük madencilik havuzları gibi temel konulara da çözümler sundu. Böylece, kullanıcılar daha yüksek tedarik limitlerinin, daha hızlı blok üretiminin ve çok daha fazlasının tadını çıkabiliyor.

Litecoin ve Bitcoin arasındaki farklılıklara göz atalım:: 

  • Azalan blok oluşturma süresi, (Bitcoin için on dakika olan süre,  Litecoin ile 2.5 dakikaya kadar indi)
  • Değiştirilmiş kullanıcı arayüzü grafikleri ,
  • Arttırılmış toplam coin arzı ,(Bitcoine göre 4 kat daha fazladır )
  • Farklı bir “Hashing” algoritması kullanımı  (Litecoin Scrypt’i , Bitcoin’in Sha-256’sından daha fazla kullandı)

Litecoin’in Bugünkü Fiyatı Nedir?

Litecoin şu anda 3.01 milyar USDlık piyasa değeri ve direnç seviyelerinde alım-satım ile , yedinci sırada yer alıyor. Peşpeşe üç seans boyunca , 46.52 USD’lik yüksek fiyatıyla ile başarısının tadını çıkarıyor. Bununla birlikte, Litecoin fiyatının bugün, yarın veya önümüzdeki günlerde değişebileceğini unutmayın. Bu durum bazı temel faktörlerden kaynaklanmaktadır.

Litecoin yakın zamanda, ünlü bir kickboks ligi olan Glory ile ortaklığını duyurdu. Bu oldukça büyük bir adım , çünkü organizasyon K-pop’un dev isimlerine ev sahipliği yapıyor, bu anlaşma LTC’ye talepler oldukça artabilir.

2020 Yılı için Litecoin Fiyat Tahminleri

Litecoin için  başarılı yıl mı olacak , yoksa bazı düşüşler yaşayabilir mi?

Çok sayıda web sitesi ve uzman 2020 yılı için tahminlerini paylaştı.Aşağıda bu değerlendirmelere yer verdik.  Bu bölüm, Litecoin’e bu yıl yatırım yapmak isteyen ancak binbir emekle yapılan birikimleri düşününce , böyle bir yatırım ile risk alma konusunda biraz bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.

Virtual symbols of the coin Bitcoin, Litecoin and Ripple | Flickr

Long Forecast, LTC fiyatının 2020’de 30 USD ile 50 USD arasında dalgalanacağına yönelik bir tahmin yazısı paylaştı . Öte yandan,WalletInvestor adlı web sitesi, Litecoin’in yıla 40 USD ile başlaması gerektiğini öngörürken , Ağustos ayında 4 USD kadar bir düşüş  , haha sonra Aralık ayında yeniden 25 dolara çıkması ile kullanıcıların çifte zafer yapabileceğini ve kripto topluluğunun bu dönemde işlemlerini sorunsuz olarak sürdürmesini beklediklerini ekledi . Crypto Ground’dan gelen , LTC’nin fiyatının 2020’nin sonuna kadar 88 dolara kadar ulaşabileceğini belirten iyimser bir tahminle içeriği  sonlandırıyoruz.

Bu tahminler , diğer tüm tahminler gibi gerçekleşeceklerini garanti edemese de, Litecoin’de şansını denemek isteyen insanlar için bir rehber görevi görebilir .